מה היא פסילה מנהלית?

cop-in-uniform-checks-license-of-female-driver-2021-08-26-16-26-43-utc (1)
תוכן עניינים

על פי החוק, לקצינים של המשטרה יש אפשרות כיום לבצע פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה עבור אזרחים במדינה. למעשה, לקציני משטרה יש את האפשרות כיום לשלול את רישיון הנהיגה של אדם כלשהו, וזאת מבלי שאותו אדם הורשע בכל עבירה שהיא, ומבלי שהוגש כנגדו כל כתב אישום שהוא. סך הפסילה המנהלית יכולה להיות כדלקמן – 30 ימים, 60 ימים, או 90 ימים לכל היותר, וכדי למנוע ולערער על פסילת הרישיון המנהלית, על אותו האדם לשכור את שירותיו של עורך די תעבורה, ולעמוד למשפט בנושא.

הליך השימוע טרם פסילה מנהלית

ראשית, אנו ממליצים בחום רב לשכור את השירותים של עורך דין המכון הרפואי, זאת על מנת להבטיח את הטיפול הראוי ביותר בכל מקרה, טיפול שיגדיל את הסיכויים שלכם לשמור על רישיון הנהיגה שלכם לאחר פסילת הרישיון בסופו של יום. בשני המקרים הראשונים של פסילה מנהלית, קצין המשטרה שהעניק את הפסילה המנהלית חייב להעמיד את אותו האדם בפני תהליך של שימוע, כלומר, פסילת הרישיון אינה אוטומטית. בהליך השימוע, אותו אדם יכול מבחינה תאורתית לעמוד לשימוע ללא שירותיו של עורך דין, אולם, שכירה של עורך דין לצורך השימוע מגבירה את הסיכוי של פסילת החלטת קצין המשטרה.

מה הם השיקולים שמנחים את קצין המשטרה בשימוע?

חשוב מאוד שתדעו כי אין שום שיקול ברור אשר נראה לעין בתהליך של שימוע על ידי קצין המשטרה. ההחלטות של קציני המשטרה השונים לא נבדקות לעולם, כאשר הוא יחליט לקחת את הזכות של אותו האדם לרישיון נהיגה. ובשל כך קצין המשטרה יחליט בסופו של דבר להחרים את רישיון הנהיגה באופן סופי, אזי שבסופו של דבר הנהג יכול לפנות לבית המשפט לצורך ערעור על החלטה זו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: