אובדן כושר עבודה לעצמאים

by-the-table-with-laptop-man-with-crutches-is-at-2023-01-18-07-08-57-utc (1)
תוכן עניינים

אובדן כושר עבודה הוא מצב פיזי שבו, פשוטו כמשמעו, אדם לא מסוגל לעבוד. לצורך הגדרה זו אין זה משנה אם מדובר בעבודה שהוא כבר ביצע בעבר ובשל שינוי פתאומי במצבו הפיזי הוא כבר לא מסוגל לעשות אותה יותר או שמדובר בכל סוג של עבודה. מכיוון שאף אדם לא יכול לדעת מה יקרה לו בעתיד הרי שהדבר הנכון לעשות הוא לדאוג לפוליסת ביטוח שתגן עליו  מבחינה כלכלית במידה והוא יגיע למצב שבו אין הוא מסוגל לעבוד ולכלכל את עצמו. בעוד עובדים שכירים מבוטחים בביטוח זה כחלק מההפרשות שלהם לקרן הפנסיה – מי שיש בבעלותו עסק עצמאי צריך לדאוג לעצמו לפוליסת הביטוח המתאימה על מנת שיהיה מוגן ומבוטח במידה ואכן תקרה לו תאונה או שייפול בחלקו כל סוג אחר של מצב בריאותי שיגרום לו למצב של אובדן כושר עבודה לעצמאים.

 

מה המשמעות של אובדן כושר עבודה לעובדים עצמאיים?

כאמור, מי שעובד כבעל עסק צריך למצוא את פוליסת הביטוח המתאימה והנכונה לו בדיוק על פי כושר ההשתכרות שלו ועל פי רמת החיים שהוא היה רוצה לשמר במידה וחלילה יקרה לו משהו אשר ימנע ממנו לעבוד בצורה תקינה ורציפה. ישנם מקרים שבהם צריך לערב במצבים אלה עורך דין על מנת למצות את הזכויות המתאימות על פי פוליסת הביטוח ועל התהליך הזה אפשר לקרוא מידע באתר האינטרנט של tomerliner.co.il, שהוא בעצמו עורך דין שעוסק גם במקרים של אובדן כושר עבודה. חברות הביטוח נוטות להערים קשיים על מי שמנסה לממש את סעיפי הפוליסה שלו בעת אובדן כושר עבודה ולכן חשוב שלכל אדם שפונה ומגיש תביעה יהיה עורך דין לצדו שיסייע לו ויוודא שהאינטרסים שלו שמורים והוא אכן מקבל את מה שמגיע לו על פי הפוליסה שרכש. על מנת לקבל את הכספים של פוליסת הביטוח נדרש להציג מסמכים רפואיים המעידים על כך שהמבוטח לא יכול להמשיך לעבוד.

 

החשיבות של פוליסת ביטוח לעצמאיים

הגעה למצב של חוסר יכולת לעבוד ולהתפרנס יכולה ליפול כרעם ביום בהיר ולכן חשוב מאד שיהיה גיבוי למקרה כזה. גם אנשים בריאים שלא משתייכים לשום קבוצת סיכון מבחינה רפואית או בריאותית לא יכולים להרשות לעצמם לזלזל בכך שהגורל עלול לתפוס גם אותם יום אחד והם ימצאו את עצמם גם במצב בריאותי ירוד ובעייתי וגם ללא יכולת לפרנס את עצמם. מצב כזה הוא בעיה משמעותית ולכן מומלץ להכין את פוליסת הביטוח בהתאם כך שהיא תגן על אותם אנשים והם לא יצטרכו לחפש פתרונות אחרים. במידת הצורך אפשר לקבל ייעוץ מעורך דין שמכיר את התחום ובקיא באופן הפעולה של חברות הביטוח ועל סמך ייעוץ מקצועי זה לקבל את ההחלטות המתאימות והאישיות של כל אחד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: